Dla firm

Meridian znany jest najbardziej ze swoich wydawnictw edukacyjnych, jednak pola naszej aktywności są dużo bardziej zróżnicowane. Oprócz tworzenia map geograficznych, historycznych oraz multimediów, realizujemy liczne i różnorodne zlecenia z tzw. kartografii użytkowej. Co mieści się pod tym pojęciem? Z punktu widzenia realizacji takich projektów dzielimy je na dwa typy:

  • Kartografia na zlecenie, polegająca na stworzeniu nowej, oryginalnej mapy, opracowanej na potrzeby danego klienta. Mapa taka może pokazywać zasięg czy kierunki działania, strukturę organizacyjną, terenową lub wręcz infrastrukturę.

  • Kartografia reklamowa wykorzystująca gotową mapę jako nośnik treści reklamowych. Z reguły wykorzystuje się takie rozwiązania jak pole reklamowe nad mapą lub pod nią, informacje tekstowe i graficzne w panelach bocznych, oznaczenie lokalizacji czy zasięgów na mapie.


Wydawnictwo nasze przygotowuje i dostarcza również mapy do książkowych i ściennych kalendarzy reklamowych. Realizujemy zlecenia na planery czy wielkoformatowe plakaty i bilboardy. Dysponujemy wielkoformatowymi ploterami do niskonakładowego druku cyfrowego oraz laminatorami. Świadczymy w związku z tym również usługi foliowania i oprawy różnego typu.

Odrębnym polem naszej działalności jest udzielanie licencji na użytkowanie map i plansz. Najczęstszymi odbiorcami takich licencji są  gazety, wydawnictwa książkowe, producenci kalendarzy i agencje reklamowe.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia przykładowych zleceń oraz naszych referencji. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, najwygodniejszą i najszybszą formą kontaktu jest wysłanie zapytania przez formularz z zakładki "Kontakt" lub bezpośrednio na e-mail info@meridian.com.pl